Biuro Ds. Misji i Współpracy Międzynarodowej

 

POWSTANIE

 

Kapituła Generalna w 2006 roku w końcowych wnioskach zachęca cały Zakon do refleksji nad kilkoma priorytetami, które wymagają od nas większego zaangażowania i otwarcia na odnowę. W duchu komunii i z pragnieniem „urodzenia się na nowo “ przedstawiamy poniżej powierzone nam zadania.

 

“Biuro ds. Misji i Współpracy Międzynarodowej to pierwsze miejsce współpracy... które musimy wspierać celem rozwijania solidarności i kooperacji, przede wszystkim za pośrednictwem dzieł Zakonu w krajach rozwijających się (kraje biedne i zacofane).  

 

Zadaniem Biura będzie podejmowanie wszystkich spraw związanych z misją i kooperacją międzynarodową przy współpracy z Prowincjami, stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi Zakonu. Organizacje te z kolei będą kontynuować swą działalność kooperacyjną”.[1] W świetle wspomnianego ducha komunii, który pragniemy coraz bardziej rozwijać, należy dodać, że będą one działać z poczuciem swojej tożsamości i zgodnie ze szczególnym charakterem prowadzonej misji.  

 

“Wzmacnianie i zachęcanie do współpracy partnerskiej pomiędzy ośrodkami lub Prowincjami… Nie tylko pomiędzy krajami Północy i Południa, ale także w samych krajach południowych…” [2] 

 

“Decentralizacja pozyskiwania funduszy na współpracę międzynarodową pozostawiając Prowincjom pewne inicjatywy… Przekazywanie Kurii Generalnej informacji na temat wszystkich projektów finansowanych lub wspieranych przez Prowincje…” [3]   

 

 

KIERUNKI DZIAŁANIA  
  • ANIMACJA misyjna Zakonu Szpitalnego

  • Współpraca międzynarodowa: projekty rozwojowe i pomocy humanitarnej. ONG (organizacje pozarządowe). Koordynacja "Saint John of God Fundraising Alliance"

  • Pozyskiwanie funduszy: jałmużna


SKŁAD BIURA


W skład Biura wchodzą:

•    Brat Angel López MARTĶN Dyrektor

•   

•   



[1] Deklaracje LXVI Kapituły Generalnej. List z prezentacją programu na sześciolecie. 3. Priorytety szpitalnictwa. 3.3. Priorytety współpracy  § 4.

[2] Deklaracje LXVI Kapituły Generalnej. List z prezentacją programu na sześciolecie. 3. Priorytety szpitalnictwa. 3.3. Priorytety współpracy § 5.

[3] Deklaracje LXVI Kapituły Generalnej. Priorytety szpitalnictwa. 3. Współpraca, nr  8.

 
 

Torna alla pagina precedenteTorna alla home page