W tych dniach odbyły się w Malawi uroczystości upamiętniające 25 lat obecności Zakonu Szpitalnego Świętego Jana Bożego w tym afrykańskim kraju. Pierwsi współbracia przybyli do Malawi, w odpowiedzi na wezwanie Kapituły Generalnej, która odbyła się w Rzymie w 1988 r. Kapituła dostrzegła pilną potrzebę misji szpitalniczej w krajach rozwijających się. Współbracia irlandzcy, odpowiadając na tę prośbę i formalne zaproszenie Administratora Apostolskiego Diecezji Mzuzu, przybyli do Malawi i założyli ośrodek zdrowia psychicznego. Na początku lat 90 w Malawi istniała tylko jedna, państwowa struktura tego rodzaju.
Od samego początku bonifratrzy zajęli się chorymi psychicznie, osobami w podeszłym wieku, dziećmi i niepełnosprawnymi porzuconymi na ulicach Mzuzu oraz osobami z różnymi rodzajami uzależnień. Otworzyli szkołę dla pacjentów, którzy pokonali chorobę psychiczną oraz dla zagrożonej młodzieży. Zakon założył także szkołę pielęgniarską, z dwoma kierunkami specjalizacji.
Następnie z Mzuzu Zakon Szpitalny św. Jana Bożego rozszerzył swoją misję na Lilongwe, otwierając tam ośrodek zdrowia.
Po 25 latach działalności, w Malawi jest 305 współpracowników aktywnie uczestniczących w misji szpitalnictwa, ponad 250 uczniów szkoły, 9 młodych kandydatów w prepostulantacie, 3 postulantów, 6 nowicjuszy, 5 profesów czasowych i jeden profes wieczysty.
Aby uczcić tę piękną rocznicę, została zainaugurowana nowa struktura. Abp T. Ziyaye oraz Przełożony Generalny Zakonu, br. Jesús Etayo, poświęcili kaplicę, konwent oraz budynek administracyjny, a także ośrodek zdrowia wraz z oddziałem leczenia uzależnień. Odbyła się także konferencja poświęcona głównie zdrowiu matki i dziecka oraz uzależnieniom. Uroczystości zakończyły się dziękczynną Mszą Świętą pod przewodnictwem biskupa Johna Ryana, a po Mszy został zorganizowany poczęstunek w budynku szkoły pielęgniarskiej.